ESL Open Week #162: Zoun, SKillous, MaxPax wygrywają

Węzeł źródłowy: 1962710
przez Wax

ESL Open Cups kończą się bez powodu, nawet IEM Katowice 2023! Rzeczywiście, cotygodniowe turnieje odbywały się przez cały czas trwania Mistrzostw Świata, chociaż frekwencja była zrozumiała.

(Encyklopedia)Zoun, który wrócił do Korei wcześnie po tym, jak został wyeliminowany w RO36 IEM Katowice, zgarnął niewielką nagrodę pocieszenia, koreański puchar serwerowy. Był zdecydowanie najsilniejszym graczem, który się zarejestrował i odniósł zwycięstwo 3: 0 nad 133. graczem w rankingu Aligulac.com (Encyklopedia)Nanami aby zabezpieczyć swoją nagrodę w wysokości 200 dolarów.

Puchar Europy odbył się dzień po zakończeniu IEM Katowice, dzięki czemu HeroMarine i Spirit ponownie dołączyli do walki (nawet Indy, który praca produkcyjna na IEM Katowice, próbował swoich sił). Jednak żaden z uczestników mistrzostw świata nie dotarł nawet do finału – zamiast tego tak się stało (Encyklopedia)SKillous i (Encyklopedia)chochlik który walczył o tytuł mistrza tygodnia. SKillous zwyciężył w finale 3: 0, zdobywając puchar UE drugi tydzień z rzędu.

Ostatecznie Puchar Ameryki poszedł do (Encyklopedia)MaksPax, który został zdenerwowany przez goblina w półfinale Pucharu Europy. (Encyklopedia)BohaterMarinDał też szansę w Pucharze Ameryki, ale ostatecznie został pokonany 3:1 przez duńskie dynamo w finale.

Utrzymywała się pewna niepewność co do tego, czy ESL Open Cups będą nadal rozgrywane w kolejnych tygodniach po Katowicach, ale teraz wygląda na to, że puchary będą rozgrywane przez cały „poza sezonem” (co najmniej przez następne dwa tygodnie meczów są zaplanowane na stronie internetowej ESL).