Cloud9 je na vrhu EPL skupine D, potem ko je premagal FURIA

Izvorno vozlišče: 1687686

Cloud9 premagali FURIA 2-0 (16-8 Mirage, 16-14 Overpass) v njuni četrti tekmi ESL Pro League Season 16, s čimer ohranjajo svoj niz neporaženosti na dogodku in potrjujejo, da bodo skupino D končali na prvem mestu.

Izguba odide FURIA še vedno ni zagotovljen boj za končnico pred zadnjim dnem tekem, z Zlobni geniji lahko ukradejo mesto, če lahko zmagajo z 2-0. Tekočina in Večni ogenj prav tako se še vedno potegujeta za mesto pred zadnjim dnem, pri čemer mora nekdanja ekipa le premagati Cloud9 da bi se kvalificiral, vendar ima še vedno možnosti, da se prebije s porazom. Turška ekipa ima veliko manj možnosti za napredovanje, saj potrebuje zmago v svoji tekmi proti Movistar Riders in nato zelo specifičen nabor rezultatov, ki jim daje prednost v scenarijih izenačenja.

Ax1Le in sh1ro sta vodila do zmage za Cloud9

Cloud9 so hitro postavili obrambo proti Mirageu, Dmitry “⁠Sh1ro⁠” SokolovZgodnji nakup AWP še posebej pomaga raztrgati FURIAPoskusi, da bi nadzorovali sredino, in njihova individualna prizadevanja, da bi pridobili prednost, je rusko moštvo vodilo s 5-1. FURIA so se poskušali ubraniti in se pripeljali v en krog Cloud9, vendar niso mogli premagati združene ognjene moči, predstavljene med sh1roAWP in strašno delo s puško Sergey “XAx1Le⁠” Rykhtorov, ki sta svoji ekipi do odmora pomagala doseči izid 10-5.

Multi-kill runde iz Ax1Le in Ajaj “HObbit⁠” Khasenov je služil za povečanje te prednosti po zamenjavi strani, zmaga s pištolo se je spremenila v štiri runde pred FURIA uspelo prekiniti niz. Šli bi le trije krogi Andrew ⁠ArT⁠ Piovezan's moški od tam čeprav kot Cloud9 izgubljal malo časa, da bi se vrnil na konja, z HObbit zaključi stvari s quad killom, da prevzame zemljevid 16-8 za svojo stran.

Overpass je bil veliko bolj tekmovalna zadeva, čeprav se je začel podobno kot Mirage Cloud9 zvezdniški začetek. sh1ro in Ax1Le bili spet katalizatorji v tem prizadevanju, pri čemer jim je pomagala močna timska igra in bliskovite asistence preostale ekipe, ki je videla, da so razpadli FURIANjegove nastavitve CT krog za krogom.

Šele proti koncu polčasa FURIA začel zastajati Cloud9njegovi napadalni napori, štiri runde zapored, ki se končajo z iztekom ure in Cloud9 prihranil nekaj pušk. Te puške niso pomagale ruski ekipi, da bi dodala več nabojev T k svojemu seštevku, vendar so vseeno na koncu izločili prednost v eni rundi in se usmerili v stransko zamenjavo, zahvaljujoč svoji zgodnji formi.

Brezhibna zmaga s pištolo za FURIA je takoj odgovoril Cloud9 v naslednjem krogu, s čimer se je začela kratka sila nakupna vojna med obema ekipama. Bilo je nafanymoških, ki so bili na vrhu tega, in zagon te zmage jim je pomagal povečati prednost na 13-10 pred FURIA spet našla svojo oporo. Zdelo se je, da bo brazilska ekipa skorajda poslala serijo na tretjo mapo, saj je za kratek čas prevzela vodstvo z zmago v štirih zaporednih krogih, vendar so jo prekinili Cloud9 v zadnjih trenutkih zemljevida, Ax1Le zlasti okrepitev v 30. krogu, da bi obnovil neugodno situacijo in prevzel zemljevid čez črto za svojo stran.