New York Islandersi nädala kokkuvõte: 24. nädal

Allikasõlm: 2540607

New York Islanders võitis sel nädalal kõik neli mängu. Nad võitsid maanteel Flyersi ja Blue Jacketsi ning kodused võidud Blackhawksi ja Predatorsi üle. Saarlaste rekord on 35 punktiga 27-15-85 ja nad on praegu metroos kolmandal kohal.

Puhutud edumaa viimastel sekunditel päästis lisaajavõit

Kuigi nad köhisid vabapunkti, võitsid Islanders Philadelphia Flyersi üle olulise 3:2 lisaaja. Esimeses mängus avas skoori Noah Cates, kes alistas Semjon Varlamovi. Saarlased vastasid sellele perioodil aga minuti jooksul kahe väravaga, mille realiseerisid vastavalt Matt Martin ja Bo Horvat. Sellest piisas, et John Tortorella tõmbas Samuel Erssoni ja tõi teise perioodi alustamiseks sisse debüüdi Ivan Fedotovi.

Travis Sanheim käivitas Flyersi teise mängu kiiresti, lüües mängu viigivärava vaid 43 sekundi pärast. Järgnes Islandersi parim mänguperiood, sest nad domineerisid väravalöökide osas. Fedotov oli kahjude piiramisel tõhus, sest see rünnak andis tulemuseks vaid ühe Islandersi värava.

Selle värava lõi Anders Lee vihjega. Nüüd, 3:2 eduseisus, jäid saarlased reeglipärasest võidust mõne sekundi kaugusele. Kuid see mäng polnud veel lõppenud, sest Morgan Frost saatis mängu lisaajale, kui mängu oli jäänud vaid 10 sekundit. Lisaajal kindlustasid saarlased, et Flyers ei saaks nende üle lisapunkti. Kyle Palmieri leidis Brock Nelsoni tagasööduga, mille Nelson mänguvõitja väravasse lõi.

Kolmanda perioodi ralli viib Blackhawksi võiduni

Islanders võitis sel hooajal esimest korda vastastikku teise mängu Chicago Blackhawksi 2:1 võiduga. Vaatamata lõplikule võidule tundus selle mängu algus saarlaste jaoks väga nukker. Esimesel perioodil lõi Connor Bedard Jason Dickinsoni täiusliku kaks-üks sööduga, et asuda varakult juhtima. Blackhawks hoidis seda eduseisu kogu mängu kahe esimese perioodi jooksul. Saarlased hoidsid väravalöökidest edu, kuid Petr Mrazekil polnud kuni kolmanda perioodini vastuseid.

See oli siis, kui nad said mängu esimese jõumänguvõimaluse, mis oli lõpptulemuse seisukohalt pöördeline hetk. Horvat kasutas meheeelise täielikult ära, mattes paremalt ringilt tehtud löögi, et mängu viigistada. Selle perioodi lõpus tabas Simon Holmstrom mängu võiduvärava, mis sündis Blackhawksi võrgu ees lõdva litri rüselusest. Meeskond hoidis seekord üheväravalise edumaa, Ilja Sorokin tabas 18 tõrjet teel põhivõiduni.

Dobsoni kolmanda perioodi värav kindlustab Blue Jacketsi võidu

Islanders hoidis hoogu, kui neljapäeval võitis võõrsil 4:2 Columbus Blue Jacketsi. Seda mängu tõstis esile neljaväravaline edasi-tagasi esimene mänguperiood. Värav algas Pierre Engvalli löögist löögist. Veidi vähem kui kaks minutit hiljem vastas Blue Jackets omapoolse jõumänguväravaga, mille lõi Dmitri Voronkov. Saarlased asusid taas juhtima, kui Mat Barzali ja Horvati taasühendatud duo sai kaks ühe vastu võimaluse, mille Horvat ära kasutas.

Jällegi oli Blue Jacketsil vastus, sest Kirill Martšenko lõi Sorokini maski seljalt viigivärava. See 2:2 viik kestis kuni kolmanda perioodi avaminutiteni. Noah Dobson sai palju ruumi ega teinud mängu võiduvärava löömisel viga. Islandersi meeskond oli taas efektiivne üheväravalise eduseisu säilitamisel, eriti kui Blue Jackets tegi oma võrgu tühjaks, kui mängida oli jäänud kolm minutit. Palmieri tuli tühja väravaga, et vormistada meeskonna kolmas järjestikune võit.

Varlamovi sulgemine toob kaasa esimese võidu kiskjate üle 7 aasta jooksul

Islanders võitis neljanda järjestikuse mängu 2:0 koduvõiduga Predatorsi üle. Selles mängus esines Predatorsi GM Barry Trotz esimest korda UBS Arenal pärast seda, kui ta kaks hooaega tagasi meeskonna peatreeneri kohalt lahkus. Teda tervitati austusavalduse video ja kodupubliku tohutu ovatsiooniga.

Mäng ise oli väheskooriline, Varlamov ja Kevin Lankinen tegid oma klubidele tõhusaid väljasõite. Teist järjestikust mängu oli Dobson saarlaste jaoks erinevuste looja. Ta lõi mängu ainsa 5:5 värava teisel perioodil peaaegu samast kohast, kust lõi neljapäeval. See oli ka kolmas mäng järjest, kui saarlased suutsid kolmandas üheväravalise eduseisu kaitsta. Neid toetas Varlamovi hooaja parim algus, kus ta sooritas 41 tõrjet. Palmieri noppis taas tühja värava, et tagada saarlaste võit. See oli ühtlasi esimene kord, kui Islanders alistas Predatorsi pärast 2017. aasta oktoobrit.

3 nädala tähte

1. Mat Barzal (5 korvisöötu, üks punkt või rohkem igas selle nädala mängus)

2. Noah Dobson (2 GWG-d)

3. Bo Horvat (3 väravat)

Soovitatav pilt viisakalt NHL.com

Tutvu meie NHL-i leht rohkemate värskenduste saamiseks

Võite nagu The Game Haus Facebookis ja järgima lisateabe saamiseks külastage meid Twitteris sport ja Esports artiklid suurepärastelt TGH kirjanikelt nagu Justin!