Ćwierćfinały pierwszego meczu

Węzeł źródłowy: 2545590

Ten tydzień miał 18 bramek, kontrowersje i wahania dynamiki na przestrzeni wieków. Dla porównania, w zeszłym roku w pierwszym meczu ćwierćfinałowym padło tylko 8 bramek. Oto podsumowanie akcji.

Real Madryt kontra Manchester City

City rozpoczęło mecz fenomenalnie po tym, jak Bernardo Silva w drugiej minucie złapał bramkarza Madrytu Andrija Łunina z zaskoczenia po sprytnym rzucie wolnym w najbliższy słupek w drugiej minucie.

Prowadzenie City nie trwało długo, gdy pomocnik Madrytu Eduardo Camavinga strzelił spoza pola karnego, po mocnym odbiciu od Rúbena Diasa i w 12. minucie skierował piłkę do siatki.

Nie więcej niż dwie minuty później skrzydłowy Madrytu Rodrygo spuścił się z linii bocznej i przebiegł połowę boiska, po czym minął Ortegę z City. Dało to Madrytowi prowadzenie 2:1.

Gra ostygła przez pozostałą część połowy, po czym ponownie eksplodowała przez 15 minut w drugiej połowie.

W 66. minucie Phil Foden z drużyny City oddał strzał zza pola karnego i minął Lunina w dalszy róg bramki. Następnie City odzyskało prowadzenie po strzale zza pola karnego obrońcy Joško Gvardiola w 71. minucie, podnosząc wynik na 3-2.

Madryt jednak nie zniknął w nocy i w 79. minucie wyrównał dzięki pomocnikowi Federico Valverde. Valverde oddał mocny strzał z woleja w dolny róg po delikatnym dośrodkowaniu Viniciusa Juniora.

Wynik końcowy: 3-3

Arsenal kontra Bayern

Bramki padły szybko w północnym Londynie, a Bukayo Saka z Arsenalu zapewnił Kanonierom prowadzenie 1:0 w 12. minucie po sprytnym rzucie bocznym uderzeniem z pola karnego.

Sześć minut później Bayern odpowiedział uderzeniem byłego zawodnika Arsenalu, Serge'a Gnabry'ego, który prześliznął się i dopadł do podania Leona Goretzki, ostatecznie minął Davida Rayę z Arsenalu.

Przy wyniku 1:1 Bayern umocnił się w meczu, atakując duże luki w pomocy i obronie Arsenalu. To doprowadziło do tego, że skrzydłowy Leroy Sané po szalonym biegu minął kilku obrońców, po czym został sfaulowany w pole karne przez Williama Salibę z Arsenalu. Kolejna kara została spokojnie wymierzona przez wiecznego ciernia w boku Kanonierów, Harry'ego Kane'a, i w 2. minucie wynik był 1-32 na korzyść Bayernu.

Arsenal kontroluje pozostałą część meczu, mając 60% posiadania piłki i oddając 13 strzałów, podczas gdy Bayern oddał tylko 8 strzałów, w tym tylko dwa celne. Ta dominacja zaprocentowała w 76. minucie, kiedy Gabriel Jesus z Arsenalu minął dwóch obrońców, po czym zaserwował Leandro Trossardowi, który po raz pierwszy strzelił obok Manuela Neuera z Bayernu i podwyższył wynik na 2-2.

Wynik końcowy: 2-2

Atlético Madryt kontra Dortmund

Wczesne bramki były częstym tematem w pierwszym meczu ćwierćfinałowym, gdy Atlético strzeliło gola w 4. minucie za sprawą pomocnika Rodrigo De Paula. De Paul przechwycił słabe podanie Iana Maatsena z Dortmundu, po czym zewnętrzną stroną prawej stopy wbił piłkę w siatkę.

Madryt podwoił swoją przewagę w 32. minucie, kiedy obrońca Samuel Lino delikatnie umieścił piłkę w tylnym słupku po tym, jak Madryt odzyskał posiadanie piłki w trzeciej ataku.

Dortmund miał więcej posiadania piłki (67%), ale miał problemy ze stwarzaniem dobrych okazji, ponieważ oddał tylko 4 celne strzały w porównaniu z 9 Atlético. Udało im się jednak odzyskać jeden po trafieniu napastnika Sébastiena Hallera w 81. minucie. Haller po serii odbić oddał półwolej ze środka, dając Dortmundowi powiew świeżego powietrza przed zakończeniem meczu.

Przed końcowym gwizdkiem obie drużyny miały bardzo dobre szanse na podwyższenie wyniku. Angel Correa z Atlético wypadł w pole karne w 84. minucie po przejęciu piłki Matsowi Hummelsowi z Dortmundu, ale jego strzał z łatwością obronił bramkarz Dortmundu Gregor Kobel. .

W końcu Dormund był bliski remisu, gdy Julian Brandt strzelił głową w poprzeczkę w 90 + 5. minucie, wbijając Yana Oblaka z Atlético w murawę.

Wynik końcowy: 2-1

Paris Saint Germain kontra FC Barcelona

PSG i Barcelona zasypywały się nawzajem strzałami, a PSG miało 18 (6 celnych) wobec 15 (7 celnych) Barçy. Barça otworzyła wynik w 37. minucie, kiedy skrzydłowy Raphinha uderzył prawą nogą w prawie pustą siatkę. Bramkarz PSG nie trafił w poprzednie dośrodkowanie, przez co Raphinha miał pustą siatkę.

PSG odpowiedziało w drugiej połowie, kiedy w 48. minucie były zawodnik Barcelony Ousmane Dembélé strzelił prawą nogą w dach najbliższego słupka. PSG wykorzystało tę falę impetu, gdy dwie minuty później pomocnik Vitinha zdobył bramkę. Vitinha wpadł w pole karne i szybkim strzałem minął Ter-Stegena z Barcelony i podwyższył wynik na 2-1.

Barça próbowała odzyskać kontrolę nad meczem, a w 62. minucie Raphinha ponownie strzelił gola, po pierwszym strzale z pola karnego po sprytnym podaniu od gwiazdorskiego pomocnika Pedriego.

Następnie Barça odzyskała prowadzenie w 77. minucie, kiedy Andreas Christensen trafił do siatki po rzucie rożnym İlkay Gündoğan i podwyższył wynik na 3-2.

Wynik końcowy: 3-2

Dziękujemy za obejrzenie pierwszego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów UEFA aktualizacje.

Bądź na bieżąco z Gra Haus dalsze relacje z Ligi Mistrzów przez cały tydzień.

Do pokrycia na eSports, I inne Sport, koniecznie sprawdź nasze strona główna.