Mouz, ki so se potili proti Fnatic, se vrnejo v boj za končnico

Izvorno vozlišče: 1062519

Mouseports so si zagotovili drugo zmago na ESL Pro League S14, po težki zmagi v seriji z 2-0 nad new look fnatic. Po počasnem začetku za mouz z izgubami proti FaZe in NaVi, so se včeraj vrnili na svojo zmagovalno pot proti EG, igri, ki jo morajo zmagati. Nadaljevali so s pohodom z današnjo zmago z 2-0 proti švedsko-angleški ekipi, ki igra svoj prvi turnir skupaj z naborom. Fnatic ni bil nič manj kot impresiven, saj je že premagal FaZe in BIG Clan in še vedno ostaja v boju za končnico, skupaj s samimi mouz.

• Nadvoz je ostal

Fnatic je danes vrgel lastno krivuljo, saj se niso odločili za Overpass, saj so to storili ves čas turnirja, celo včeraj so se vrnili po zaostanku 12:3 in namesto tega poskušali kaznovati izbranca Miragea, zemljevida, ki ga mouzhas ni igral v EPL S14 še. Toda izkazalo se je za katastrofo in domov ga je pripeljal šele Mouseportsov kaznovalni izbor Nukea.

ZEMLJEVID 1: Mirage (izbral: fnatic, zmagal: Mouseports, končni rezultat: 16:10)

Stvari so bile videti pripravljene na začetku na T-strani za vodilno stran Alexa 'ALEX' McMeekina, saj so povedli s 4:0 takoj na udarcu. Mouz je bil vsepovsod na strani CT in ni mogel obvladati niza krogov v polčasu. S tako občutljivo ekonomijo se ni splačalo na vse pretege in fnatic je nastopil z vsemi močmi ter končal polčas pri 9:6. Na strani T so bili mouz neusmiljeni, zahvaljujoč OSEM začetnim ubojem Robina 'ropza' Koola in Frederika 'acoR' Gyldstranda ter še 3 od IGL Chistropherja 'dexter' Nonga. Levi kolebitelj, fnatic ni mogel storiti nič drugega kot opazovati, saj jim je uspel samo en CT stranski krog, ko so mouseports pobegnili z zemljevidom 16:10.

ZEMLJEVID 2: Nuke (izbral: Mouseports, zmagal: Mouseports, končni rezultat: 19:16)

- Oglas -

Nuke je bil čisto druga gora za plezanje za Mouza in Fnatica, saj sta bila ves čas na vrat na nos, na obeh straneh polovice. Fnatic je izgledal dobro na njihovi CT strani, ko so vrnili zaostanek 3:0 na polčas 7:4 in grozili, da bodo pobegnili s polčasom. Toda po zaslugi Davidovega 'zamrznjenega' junaštva Čerňanskýja so izbrali nekaj rund in dosegli spoštljiv izid 8:7. Na strani T je bil fnatic še bolj strašljiv, saj je mouz gospodarstvo vedno znova pošiljal v koš. Vodili so 14:11 in takrat se je zdelo, da je to formalnost, Overpass pa se je obetal kot tretji. Toda spet sta 'frozen' in 'acoR' prišla na vrsto, ko je neuspešno klicanje 'ALEX'-a videlo, da je fnatic propadel, ko se je polčas končal ob 15:15. Ko so našli svoj mojo, so mouz vzeli vse 3 CT stranske kroge podaljška in nato potrebovali samo enega na preklopu, ki so ga zlahka dobili ter končali mapo in serijo pri 19:16.

VSI V BORBI ZA MESTO V KONČNICI V SKUPINI C

Pred tekmama NAVI in BIG Clan se lahko vsaka ekipa v skupini C še vedno matematično kvalificira za končnico, če bodo rezultati uspešni, saj nobena ekipa še ni potrjena za končnico in če EG ne uspe zmagati proti NAVI, bi lahko bili prvi ven. BIG, NAVI in mouz so videti kot favoriti za zasedbo prvih 3 mest, toda zadnji dan tekme bi se lahko razpletlo karkoli.

Priporočeno | ESIC je retchy in 4pack prepovedal za 5 let zaradi prirejanja tekem